reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Koniec nielegalnego wylewania ścieków w Łodzi


25 marca 2009

Nielegalny proceder wylewania nieoczyszczonych ścieków został zatrzymany – powiedział prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki. - Zapewniam także, że woda w Łodzi jest bezpieczna.

Sprawę nielegalnego wylewania ścieków (głównie smarów i olejów napędowch) do miejskiej oczyszczalni i fałszowania rejestrów wykryli dziennikarze TVN Uwaga, po obywatelskim donosie. Sprawa prawdopodobnie znajdzie swój finał w sądzie, bowiem o procederze powiadomiono prokuraturę. Swoje „wewnętrzne” śledztwo prowadzi także Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Od pracy już odsunięto około 20 osób.

- Ani ja, ani prezes Pyka nie będziemy takich działań tolerować. Cieszę się, że czyjś obywatelski donos i szybka akcja środków komunikacji medialnej sprawiły, że możemy to zdusić w zarodku – mówił prezydent Jerzy Kropiwnicki.

Jak poinformował prezes ZWiK Marek Pyka, do czasu wyjaśnienia sprawy zmieniono skład załogi obsługującej punkty zlewne i kierowników poszczególnych działów (ich obowiązki pełnią oddelegowani pracownicy ZWiK). Wiadomo również, że spółka będzie także żądać odszkodowania od osób i firm zaangażowanych w proceder. Na razie nie wiadomo, ilu osób i firm to dotyczy i na jakie szkody naraziły one miasto. Ostrożnie mówi się, że wylewnie ścieków bez niezbędnej obróbki biologicznej mogło kosztować kilkaset tysięcy złotych.

źródło: uml.lodz.pl