reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zbiórka elektrośmieci w Starogardzie Gdańskim


20 marca 2009

Rozwiązanie problemu ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym - punkt zbierania elektrośmieci w Starogardzie Gdańskim.

Postęp technologiczny sprawia, że niemal codziennie odbywają się premiery nowych, ulepszonych i bardziej nowoczesnych modeli urządzeń elektronicznych i elektrycznych. Szybko zamieniamy stare sprzęty na nowe, nowe na najnowsze… Coraz więcej kupujemy i coraz więcej wyrzucamy. A co dzieje się ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym – zepsutymi pralkami, zmywarkami, starymi odtwarzaczami video, komputerami, sprzętem hi-fi, niepotrzebnymi telefonami komórkowymi, maszynkami do golenia, świetlówkami - czyli z tzw. elektrośmieciami?

Aby ułatwić mieszkańcom Starogardu Gdańskiego  pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w sposób zgodny z prawem, od listopada w mieście funkcjonuje specjalny punkt zbierania elektrośmieci. Od poniedziałku do piątku, do punktu można bezpłatnie oddawać zużyte lub zepsute urządzenia elektryczne i elektroniczne takie jak: sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt audiowizualny, komputerowy i oświetleniowy. Organizatorem tej formy zbierania elektrośmieci jest ElektroEko, największa w Polsce Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, która organizuje i finansuje na terenie całego kraju proces zbierania i przetwarzania zebranych elektrośmieci. Punkt zbierania elektrośmieci w Starogardzie Gdańskim działa jako firmowany przez ElektroEko i spełnia odpowiednie wymogi techniczne. Obsługiwany jest przez firmę P.T.H. PESTAR Eugeniusz Piechowski, która zajmuje się odbiorem i utylizowaniem elektrośmieci, posiadając certyfikat zakładu przetwarzania tego typu odpadów.
Punkt zbierania zużytego sprzętu elektrotechnicznego ElektroEko znajduje się w Starogardzie przy ul. Iwaszkiewicza 15; czynny: poniedziałek – piątek w godz. 8.00 - 17.00, sobota: 8.30 - 13.00. Informacja telefoniczna:(058) 560-18-69; email: utylizacja@pestar.com.pl . Istnieje możliwość odbioru elektrośmieci od mieszkańca. Więcej informacji znajdą Państwo na: www.utylizacja.pestar.com.pl/pages/kontakt.php 

Aktualna lista adresów punktów zbierania w całej Polsce oraz informacje o elektrośmieciach znajdują się na stronach: www.elektrosmieci.pl oraz www.elektroeko.pl .
Dostępna jest również bezpłatna infolinia ElektroEko: 0 800 000 080

źródło: starogard.pl