reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Podwodne Sprzątanie Wisły


19 marca 2009

Warszawska Syrenka była wczoraj świadkiem niecodziennego wydarzenia. W okolicy Mostu Świętokrzyskiego odbył się wiosenny happening zorganizowany przez Fundację Nasza Ziemia oraz Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”

Przy okazji Światowego Dnia Wody oraz Dnia Ochrony Bałtyku obie Fundacje postanowiły zwrócić uwagę Warszawiaków na problem zaśmiecenia Królowej Polskich Rzek. Około godziny 11, w okolicach Mostu Świętokrzyskiego, nurkowie z firmy BlueTrail i ActiveHoliday.pl, niezniechęceni warunkami pogodowymi (wiał wyjątkowo silny wiatr, a woda w Wiśle była wzburzona), przy asekuracji z brzegu, przez kilkanaście minut przeszukiwali dno rzeki. Całą akcję uważnie obserwowała Policja Rzeczna, gotowa zareagować w razie niebezpieczeństwa. Poszukiwania prowadzone przez nurków były bardzo utrudnione ze względu na wysoki poziom wody i silny nurt w Wiśle. Pomimo małej przejrzystości wody nurkowie zdołali zlokalizować pokłady odpadów budowlanych zalegających na dnie (gruz, metalowe pręty). Niestety, ze względu na wielkość, nie udało się ich wydobyć z wody.
Wiosenne roztopy, silny nurt oraz podniesiony poziom wody w rzece uniemożliwiły nurkom pracę daleko od brzegu, a jednocześnie spowodowały osadzanie się lekkich śmieci na brzegach Wisły (butelek szklanych, plastikowych, puszek). Organizatorzy happeningu skrzętnie oczyścili zaśmiecone nadbrzeże ze śmieci naniesionych przez nurt oraz pozostawionych tam przez samych Warszawiaków. W ten sposób pośrednio mogliśmy przyczynić się do oczyszczenia Wisły – te śmieci na pewno już do niej nie trafią.

Zapraszamy do galerii zdjęć z happeningu!

 


 

Serdecznie dziękujemy przybyłym dziennikarzom z Życia Warszawy, Radia dla Ciebie, Eurogospodarza, Polskiego Radia Euro, Radia TokFM, Trybuny, Polski The Times, Dziennika, Informacyjnej Agencji Radiowej, Antyradia, Radia RMFMAXXX, Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego, Polsatu News, Gazety Wyborczej, Polskiej Agencji Prasowej, Radia Eska, TVN Warszawa, MMWarszawa

Dziękujemy również Policji Rzecznej za asekurację w czasie całej akcji.