reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Konferencja WFOŚiGW na temat gospodarki odpadami


18 marca 2009

"Gospodarka odpadami - finansowanie, prawo i technologie" to temat konferencji zorganizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w której wziął udział Podsekretarz Stanu w MŚ Bernard Błaszczyk.

Celem spotkania było omówienie planowanych zmian legislacyjnych oraz obecnych regulacji dotyczących finansowania i organizowania gospodarki odpadami w regionie. Rozmawiano o zagrożeniach systemu gospodarki odpadami w kraju i o szansach na rozwiązanie problemów z odpadami w województwie śląskim, m.in. dzięki funduszom z Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". Ponadto omówiono techniczne i prawne aspekty przygotowań do wybudowania instalacji termicznego przekształcania odpadów.

Podczas konferencji wiceminister B. Błaszczyk przedstawił założenia projektu ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw, przyjętego przez Radę Ministrów 3 marca br. Zaznaczył, że Ministerstwo Środowiska dołoży wszelkich starań, aby jeszcze w tym roku gotowe były rozporządzenia wykonawcze do tej ustawy.

Spotkanie, które odbyło się dzisiaj w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim ok. 150 osób, w tym przedstawiciele wszystkich samorządów gminnych w województwie śląskim, reprezentanci przedsiębiorstw zajmującymi się gospodarką odpadami, członkowie kierownictw Ministerstw Środowiska i Rozwoju Regionalnego, a także Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

źródło: Ministerstwo Środowiska