reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W kosmosie też trzeba sprzątać


18 marca 2009

Japońscy konstruktorzy opracowali technologię utylizacji kosmicznych śmieci. Służyć ma temu robot, który chwyta ręką-manipulatorem zużytego satelitę czy część rakiety i szybując w dół, spala się w atmosferze wraz z zebranymi obiektami - poinformowała Japońska Agencja Aerokosmiczna.

Z wyglądu aparat jest podobny do rewolwerowego bębenka; ma osiem ścian o wymiarach 50 na 70 centymetrów. Przy wadze 140 kilogramów posiada ogromną siłę i jest w stanie hamować obrót wokół Ziemi przeznaczonego do zniszczenia obiektu przy pomocy bardzo mocnego elektromagnesu. Pomaga mu w tym przewodząca elektryczność lina, która może rozwijać się na odległość kilku kilometrów.

Ilość śmieci w kosmosie szybko rośnie. O ile w latach 80. minionego stulecia było ok. 5 tys. takich zbędnych obiektów, to obecnie ich liczba wzrosła do ok. 13 tys. Liczba ta obejmuje jedynie kosmiczne śmieci powyżej 10 centymetrów. Uwzględniając drobniejsze odłamki, liczba ta może - zdaniem ekspertów - sięgać kilkadziesiąt milionów.

źródło: komunalny.pl