reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Będzie raport dla spalarni w Białymstoku


17 marca 2009

Konsorcjum firm z Warszawy i Krakowa opracuje raport oddziaływania na środowisko dla planowanej spalarni śmieci w Białymstoku. Dokumentacja będzie kosztować 145 tys. zł.

Mowa o Socotec Polska sp. z o.o. z Warszawy i Przedsiębiorstwie Usługowym Południe II z Krakowa Zakład Pracy Chronionej. To te firmy sporządzą za 145 tys. zł raport, który wskaże potencjalną lokalizację budowy spalarni. Magistrat bierze pod uwagę trzy lokalizacje: przy ul. Andersa (osiedle Białostoczek), przy ul. Produkcyjnej (osiedle Bacieczki) oraz osiedle Ścianka.

Dokumentacja środowiskowa ma być gotowa w ciągu czterech miesięcy od daty podpisania umowy między magistratem a konsorcjum. Spalarnia ma powstać dzięki środkom unijnym z programu Infrastruktura i Środowisko. Jej wartość to ponad 413 mln zł, i ma być zrealizowana do 2015. Dzięki spalarni Białystok i sąsiednie gminy będą mogły zagospodarować odpady. Wysypisko w Hryniewiczach nie jest w stanie ich przyjmować. 

źródło: Gazeta Wyborcza