reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Mam przyjaciela śmieciarza


17 marca 2009

Adresowana do dzieci książeczka „Mam przyjaciela śmieciarza” (Media Rodzina) autorstwa Susanne Schűrmann to bogato ilustrowana historia Mikołaja, sympatycznego pracownika służb oczyszczania miasta. Książeczka jest nasycona informacjami, które pozwolą dziecku zrozumieć celowość segregacji odpadów i to, co się później z nimi dzieje.

O Mikołaju opowiada jego mały przyjaciel – dziecko. Młodziutki narrator, na podstawie rozmów z Mikołajem, przekazuje czytelnikom to, czego dowiedział się o segregacji odpadów, o ich ponownym wykorzystaniu, o tym, co to jest kompost i o wielu innych komunalnych ciekawostkach. Dzieci mogą też poznać całą flotę komunalnych pojazdów: od zamiatarek, przez wozy asenizacyjne, po śmieciarki.

Z każdą stroną pojawia się  nowy element, coś zaskakującego. Oprócz objaśniania procesów zachodzących w otaczającym świecie, bajka kreuje postawę proekologiczną u najmłodszych. Bohater namawia do ograniczania foliówek i segregacji odpadów, gdyż - tłumaczy - "śmieci są bardzo przydatnym surowcem". 

Na końcu książeczki znajdują się łamigłówki i zagadki na spostrzegawczość u najmłodszych. Książeczkę bogato i dowcipnie zilustrował Ralf Butschkow. Pozycja jest adresowana do dzieci od lat trzech.

źródło: komunalny.pl, mediarodzina.com.pl