reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Dbaj o środowisko... nawet po śmierci


17 marca 2009

Coraz więcej osób odchodzi z tego świata w sposób ekologiczny. Sprzedaż ekotrumien co roku budzi coraz większe zainteresowanie. Produkuje się je z wikliny, bambusa lub z kartonu. Trendy są też efektowne dębowe skrzynie... wielorazowego użytku.

Wraz z pojawianiem się ekologicznych rozwiązań w niemal każdej sferze życia, coraz więcej osób chce też zakończyć ziemską wędrówkę, możliwie jak najmniej szkodząc przy tym środowisku. Stąd coraz większe zainteresowanie ekologicznymi usługami pogrzebowymi.

Do tej pory w cenie była solidna dębowa trumna z metalowymi okuciami lub tańsza, ze sklejki. W pierwszym przypadku produkcja wiąże się z wycinaniem drzew, w drugim - do gleby przedostają się klej i inne chemikalia. Dlatego coraz więcej osób wybiera ekotrumny.

Brytyjska firma Eco Coffin do produkcji trumien używa bambusa pochodzącego ze sprawdzonej plantacji i z gatunku, którym nie żywią się pandy. Chińska fabryka, w której są produkowane, ma certyfikat Fairtrade, zaś niewielka waga i ekonomiczne środki transportu niwelują emisję CO2 przy imporcie do poziomu odpowiadającego przebyciu odległości siedmiu kilometrów.

Z kolei londyńska firma Green Endings oferuje trumny tekturowe. Produkt funkcjonuje w dwóch wersjach: standardowej i utwardzanej. Standardowa świetnie nadaje się do kremacji (w czasie ceremonii korzysta się z eleganckiej drewnianej obudowy wielorazowego użytku). Utwardzana zaś ma wbudowane sosnowe deski, dzięki czemu można używać jej również do tradycyjnej ceremonii.

Ekologiczne trumny cieszą się dużym powodzeniem i wbrew pozorom nie budzą większych kontrowersji. Ich sprzedaż z roku na rok rośnie o 30 procent.

źródło: Dziennik - Zielony Dziennik