reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wielki Zielony Brat cię widzi


16 marca 2009

Niewidoczne czujniki zamontowano w dwóch milionach brytyjskich kontenerów na śmieci. Urządzenia wykryją, którzy z mieszkańców nie segregują śmieci. Winowajcy będą przymusowo... doszkalani z ekologii.

Władze lokalne w 42 brytyjskich okręgach po kryjomu zamontowały w przydomowych śmietnikach czujniki wykrywające obecność materiałów, które powinny być oddane do recyklingu. Właściciele domów, którzy zaniedbują swoje ekologiczne obowiązki, otrzymają najpierw listowne upomnienie z instrukcją, jakie rozwiązania powinni zastosować. Jeśli to nie poskutkuje, władze przyślą do nich urzędnika, który przeprowadzi z nimi stosowną pogadankę.

Ten kontrowersyjny sposób ma pomóc Wielkiej Brytanii w planowanym do roku 2020 podwyższeniu odsetka przetwarzanych śmieci z 42 do 60 procent.

Do akcji mają przyłączyć się w najbliższym czasie hrabstwo South Oxfordshire oraz dystrykt Vale of White Horse, które wspólnie zamontują 100 tys. nowych czujników.

Początkowo cała akcja przeprowadzana była bez wiedzy mieszkańców, jednak na mocy prawa o powszechnym dostępie do informacji władze lokalne zmuszone były ujawnić program. Wiadomość o nim wywołała gwałtowne protesty. Prasa okrzyknęła tę metodę "policyjną akcją". Jej przeciwnicy obawiają się, że jest to pierwszy krok do nałożenia na nieekologiczne gospodarstwa dodatkowych opłat za wywóz niesegregowanych śmieci.

źródło: Dziennik - Zielony Dziennik