reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

VII Krakowski Festiwal Recyklingu


16 marca 2009

Urząd Miasta Krakowa, Wydział Kształtowania Środowiska już po raz siódmy organizuje Krakowski Festiwal Recyklingu. Festiwal Recyklingu jest to impreza poświęcona promocji selektywnej zbiórki surowców wtórnych oraz możliwości ich wykorzystania. Ideą Festiwalu jest promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.Podczas kolejnych edycji imprezy z użyciem surowców wtórnych budowane są i będą atrakcyjne konstrukcje. Ich powstanie w metaforyczny i niezwykły sposób obrazuje, jak duże możliwości daje korzystanie z surowców wtórnych. Festiwal udowadnia, że tematyka „śmieciowa” nie musi być prezentowana w ściśle fachowy, hermetyczny sposób. Może być też, wbrew pozorom źródłem przyjemnych doznań estetycznych i dobrej, bezpiecznej zabawy.
Stałymi elementami imprezy są: zbiórka surowców wtórnych na Błoniach Krakowskich oraz budowa konstrukcji z surowców wtórnych. Do tej pory wybudowaliśmy makiety Barbakanu z 40 000 puszek aluminiowych Sukiennic z 60 000 szklanych butelek, Smoka z 650 000 kapsli od butelek, makietę żaglowca Santa Maria z 18 000 puszek i makietę Bramy Floriańskiej z 80 000 szklanych butelek i pustaków. W roku ubiegłym Krakowski Festiwal Recyklingu połączony był z Piknikiem Balonowym „Niebo Otwartej Europy”. Wśród „latających” balonów na ogrzane powietrze znalazł się także balon z logiem FESTIWALU RECYKLINGU – promujący imprezę.

Podczas bieżącej – już siódmej – edycji Festiwalu planujemy wybudować na Błoniach            Krakowskich miasteczko miniatur budowli z surowców wtórnych. Liczymy, że dzieci i młodzież z krakowskich szkół, przedszkoli oraz domów i ośrodków kultury aktywnie włączą się do naszego projektu zaprezentują nam wszystkim oryginalne i bajecznie kolorowe makiety budowli. Placówki oświatowe zainteresowane przystąpieniem do konkursu pn. „Najciekawsza mini – budowla z surowców wtórnych” proszone są o wypełnienie formularza nr 1 i przesłanie go w terminie do dnia 20 marca 2009 r. na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Kształtowania Środowiska, 31-949 Kraków, os. Zgody 2 lub faksem na numer  0-12-616-88-91. Dodatkowo Placówki Oświatowe będą miały możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć teatralno – wokalnych na dużej scenie, ustawionej tradycyjnie na Błoniach Krakowskich. Placówki Oświatowe zainteresowane występami na scenie proszone są o wypełnieni formularza Nr 2 i przesłanie go na adres jw. w terminie do 27 kwietnia 2009lr. Poza budową miasteczka miniatur budowli, prowadzić będziemy podobnie jak w poprzednich edycjach zbiórkę surowców wtórnych w zamian za które rozdawać będziemy sadzonki. W sześciu edycjach Festiwalu Recyklingu zebraliśmy: - 134 240 kg papieru,  8 210 kg butelek PET,  4l230 kg puszek aluminiowych, 6 260 kg baterii i 1 070 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w VII Krakowskim Festiwalu Recyklingu. Więcej informacji: www.czystaakcja.pl.

źródło: czystaakcja.pl