reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Jak będą promować segregację odpadów w Jaworznie


12 marca 2009

Rozstrzygnięto konkurs na logo i hasło promujące selektywną zbiórkę odpadów opakowaniowych w Jaworznie. Komisja konkursowa zdecydowała, że autorką najlepszego logo promującego selektywną zbiórkę odpadów jest Monika Pluta. Za najlepsze hasło promocyjne uznano hasło Marty Mulki: „By Jaworzno nam błyszczało segregujmy śmieci śmiało”. Wczoraj prezydent Paweł Silbert wręczył zwycięzcom nagrody.

Komisja konkursowa po zapoznaniu się z wszystkimi pracami gimnazjalistów zdecydowała, że spośród siedmiu nadesłanych projektów logo na największe uznanie zasługuje praca Moniki Pluty. Zwyciężczyni z rąk Prezydenta Miasta Pawła Silberta odebrała rower, który był główną nagrodą w konkursie.

- Moje logo przedstawia koniczynę z zielonym, żółtym i niebieskim listkiem. Koniczynka symbolizuje naturę, a kolory są symbolami recyklingu – wyjaśnia autorka zwycięskiego projektu.

Drugie miejsce w tej kategorii przyznano Monice Ruczyńskiej, a trzecie Sandrze Perek. Wszystkie nagrodzone dziewczęta są uczennicami Gimnazjum nr 8.

Rozstrzygnięto także konkurs na hasło promujące selektywną zbiórkę odpadów opakowaniowych w Jaworznie. W konkursie udział wzięło 55 uczniów szkół podstawowych, którzy wymyślili w sumie aż 105 haseł konkursowych. Zdaniem jury najlepsze hasło przygotowała Marta Mulka: „By Jaworzno nam błyszczało segregujmy śmieci śmiało.” Miejsce drugie przyznano Gabrieli Michaj za hasło „Dziś odpady sortujemy – jutro zdrowiej żyć będziemy”, a trzecie – Łukaszowi Zarodzie za hasło „Chcesz by przyszłość była czysta nie rób z Ziemi wysypiska”.

Ponieważ prac w tej kategorii było wyjątkowo dużo i stały one na bardzo wysokim poziomie, członkowie komisji konkursowej zdecydowali o przyznaniu pięciu dodatkowych wyróżnień. Otrzymali je: Mikołaj Białek: „Jesteśmy – Segregujemy – Będziemy”, Hubert Zapała: „Zanim śmieci wrzucisz w kosz zrób selekcję i bądź gość”, Dominika Dubaniowska: „Bez żenady – segreguj odpady”, Damian Mzyk: „Jaworzno to miasto lubiane, spraw by było posprzątane”, Dominik Eliasz:„Jeśli nie umiesz zamilcz w zadumie. Nauczą Cię dzieci sortować śmieci. Papier, plastik, metal, szkło w recyklingu o to szło”.

- Cieszę się, że tak wielu uczniów zdecydowało się wziąć udział w konkursach. Promowanie selektywnej zbiórki odpadów, a co za tym idzie dbanie o środowisko naturalne, to rzecz niezwykle ważna - podkreśla prezydenta miasta Paweł Silbert.

Konkursy zorganizowane zostały przy współudziale firmy Rekopol Organizacja Odzysku SA i Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

*****

Przypomnijmy: w listopadzie ruszyła w mieście kampania ekologiczna, której celem jest upowszechnienie wśród mieszkańców Jaworzna selektywnej zbiórki odpadów. W ramach akcji odbyły się seminaria i konkursy skierowane do uczniów, między innymi:

  • Seminarium dla radnych i zarządców nieruchomości, a także dla nauczycieli dotyczące gospodarki odpadami, promującego selektywną zbiórkę odpadów i świadome zakupy.
  • Konkurs dla szkół podstawowych na hasło promujące selektywną zbiórkę odpadów, którego celem jest zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę segregacji odpadów.
  • Konkurs dla gimnazjalistów na logo popierające selektywną zbiórkę surowców wtórnych. Uczestnicy konkursu przedstawili logo w formie graficznej.
  • Trwa Konkurs dla szkół średnich „eko – inspektor” (zgłoszenia do marca), który będzie polegał na rozpoznaniu najbliższego otoczenia pod względem segregacji odpadów przez okolicznych mieszkańców, zgromadzeniu informacji na ten temat i sporządzeniu dokumentacji. Uczestnicy konkursu powinni przeprowadzić wywiad wśród mieszkańców miasta na temat selektywnej zbiórki odpadów i świadomych zakupów.
  • Na 11 maja zaplanowano Dzień Bez Śmiecenia.
  • Odbędzie się także piknik rodzinny w czasie Dni Jaworzna, którego duża część zostanie poświęcona ekologii.

 źródło: jaworzno.pl