reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kontrole spalania odpadów w Krakowie


12 marca 2009

13 przypadków spalania odpadków w piecach grzewczych, 6 nałożonych mandatów, a w dwóch przypadkach pobranie próbek popiołu do analizy – to efekty kontroli, którą Straż Miejska przeprowadziła wraz z pracownikami Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta na terenach prywatnych posesji.

Podczas kontroli funkcjonariusze informowali właścicieli budynków o szkodliwym działaniu spalania odpadów Ujawniono 13 przypadków spalania odpadów w piecach grzewczych. Nałożono 6 mandatów karnych na kwotę – 1 450 zł, pouczono 6 osób, a w dwóch przypadkach pobrano do analizy próbki popiołu z paleniska. Oprócz tego strażnicy miejscy prowadząc kontrole sprawdzali również umowy i rachunki na wywóz odpadów komunalnych i nieczystości ciekłych, ujawniając 10 nieprawidłowości , w wyniku których nałożono 5 mandatów karnych na kwotę – 900 zł, pouczono 2 osoby oraz skierowano 3 wnioski o ukaranie do Sądu Grodzkiego. Na terenie trzech posesji stwierdzono nieprawidłowe składowanie odpadów. W związku z tym skierowano 1 wniosek o ukaranie do sądu oraz pouczono 2 osoby.

Kontrole prowadzone były zgodnie z artykułem 379 ustawy Prawo ochrony środowiska. W myśl tego artykułu kontrolujący są uprawnieni do wstępu na teren nieruchomości, na której prowadzona jest działalność gospodarcza przez całą dobę oraz od 6.00 – 22.00 na pozostały teren. Od 12 lutego strażnicy miejscy razem z inspektorami Wydziału Kształtowania Środowiska przeprowadzili 48 kontroli posesji. Dodatkowo samodzielne patrole Straży dokonały 13 kontroli spalania odpadów w piecach na terenach prywatnych nieruchomości. Więcej informacji o kontrolach na stronie www.strazmiejska.krakow.pl

źródło: krakow.pl