reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Rekordowa zbiórka leków w Tarnowie


12 marca 2009

W 2008 r. mieszkańcy naszego miasta mogli pozbywać się przeterminowanych lub niepotrzebnych leków w 11 tarnowskich aptekach. Kampanię „Zbiórka leków nieużytecznych” zorganizował Urząd Miasta Tarnowa we współpracy z aptekami oraz Jednostką Ratownictwa Chemicznego w Tarnowie, która bezpłatnie odbiera i utylizuje te niebezpieczna odpady w sposób nie zagrażający środowisku i zdrowiu ludzi.

Rok 2008 był rekordowy pod względem ilości zebranych medykamentów – blisko 650 kg leków zamiast trafić na składowisko odpadów zostało unieszkodliwione (w roku 2007 – 500 kg, a w 2006 - 230 kg). Największą skutecznością wykazała się apteka „ARONIA” przy ul. Panny Marii 2, gdzie mieszkańcy złożyli 142 kg leków. W ciągu dziewięciu lat unieszkodliwiliśmy łącznie ponad 2 tony niepotrzebnych lekarstw.

Akcja zbiórki leków przyczynia się do podniesienia świadomości ekologicznej społeczeństwa i uczy właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi.
W 2009 roku rozszerzyliśmy zbiórkę o kolejne dwie apteki, tak że aktualnie leki możemy oddawać do specjalnych pojemników ustawionych w następujących miejscach: lista aptek

Mieszkańcy Tarnowa niezwykle pozytywnie odbierają możliwość przekazywana niepotrzebnych leków, dając sygnały, że akcja jest pożyteczna i bardzo potrzebna, dlatego powinna być kontynuowana, a pojemniki winny na stałe wejść na wyposażenie lokali aptek.

Akcja jest kontynuowana również w 2009 roku. Szczegółowych informacji udziela Referat Ochrony Środowiska UMT, nr telefonu: 014/6882-862

źródło: tarnow.pl