reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Do 2012 roku woda zdrożeje o 60%


11 marca 2009

Inwestycje w ekologię, których wymaga od nas Unia Europejska, windują ceny za wodę, ścieki i śmieci. Wyższe rachunki za wodę w tym roku otrzymają m.in. mieszkańcy Gliwic (o 19,7%), Katowic (15%), Gdańska (11,9%) czy Wrocławia (10%) - czytamy w "Gazecie Prawnej". Wzrost cen jest niezbędny do sfinansowania niezbędnych inwestycji.

Do 2012 roku ceny ceny usług komunalnych mają wzrosnąć co najmniej o 60%. Jeśli nie spełnimy norm i UE nałoży na nas kary za zanieczyszczanie środowiska - nawet o kilkaset procent.

Według szacunków Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na wszystkie wymagane przez Unię inwestycje ekologiczne potrzeba ponad 50 mld zł. Środków z Brukseli wystarczy jedynie na pokrycie części tych wydatków.

Do 2015 r. w każdej miejscowości powyżej 2 tys. mieszkańców musi powstać oczyszczalnia ścieków i kanalizacja - trzeba wybudować lub zmodernizować 25 tys. km sieci kanalizacyjnych i prawie 950 oczyszczalni ścieków.

Dwa lata mniej mamy na wybudowanie 9 spalarni odpadów i kilkudziesięciu obiektów do segregowania i kompostowania odpadów. Muszą powstać, bo obecnie ponad 90% polskich śmieci ląduje na wysypiskach. W 2013 roku połowa odpadów musi być przetwarzana.

źródło: onet.pl, Gazeta Prawna