reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

KGHM Ecoren planuje zakład recyklingu


11 marca 2009

Już jesienią br. w Rynarcicach koło Lubina działalność rozpocznie zakład recyklingu zużytego sprzętu RTV i AGD. To dla KGHM Ecoren pierwsza inwestycja, która rozszerza działalność spółki poza branżę zagospodarowywania odpadów przemysłowych.

Wysłużony elektrosprzęt staje się poważnym wyzwaniem – unijne dyrektywy nakazują jego pełen recykling i nakładają na Polskę znaczące obowiązki w kwestii jego zbierania. Dzięki prowadzonej inwestycji Ecoren chce mocno zaznaczyć swoją obecność w branży gospodarki odpadami. Dzisiaj należąca do Ecoren spółka DKE zajmuje się recyklingiem zużytych baterii.

Planowana w KGHM Ecoren linia technologiczna będzie specjalizowała się w przeróbce drobnego sprzętu AGD i RTV, m.in. żelazka, suszarki, magnetowidy, drobny sprzęt elektryczny itp. Zakład ma przetwarzać 7 ton zużytego sprzętu na godzinę, czyli 12 tys. ton na rok. W procesie przeróbki odzyskiwane będą różne frakcje: od złomu stalowego żelaznego oraz złomu nierdzewnego, przez kable i przewody miedziowe w otulinie plastikowej, całą paletę płytek drukowanych, po złom aluminiowy i miedziany oraz plastiki: PCV, PP i PE. Koszt inwestycji wynosi 15 mln  złotych.

źródło: komunalny.pl, ecoren.pl