reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Z pruszkowskimi gimnazjalistami o klimacie


09 marca 2009

Na kilka piątkowych godzin, 6 marca 2009 r, Pruszków stał się prawdziwym „Miastem z klimatem”. Albowiem w ramach programu edukacyjnego „Klimat dla Ziemi, ciepło dla Warszawy” realizowanego wspólnie przez Fundację Nasza Ziemia i firmę Vattenfall Heat Poland odbyło się spotkanie z uczniami i nauczycielami z pruszkowskich gimnazjów poświęcone zmianom klimatu. Współorganizatorem wydarzenia był Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszkowa, a gościny użyczył Spółdzielczy Dom Kultury w Pruszkowie. W spotkaniu uczestniczyła ponad setka zainteresowanych tematyką ochrony klimatu gimnazjalistów.

Główną częścią spotkania był multimedialny wykład „Ziemia na rozdrożu, czyli globalne zmiany klimatu”, na podstawie którego uczniowie dowiedzieli się, czym są zmiany klimatu, jakie są ich konsekwencje oraz jak można im skutecznie przeciwdziałać.  W przerwie wykładu otwarto kącik ekologiczny, który poprowadzili pracownicy Fundacji Nasza Ziemia. Można było otrzymać materiały na temat oszczędzania energii, obliczyć własną emisję dwutlenku węgla za pomocą Kalkulatora Emisji CO2 Fundacji Nasza Ziemia autorstwa Marcina Popkiewicza oraz sprawdzić się w ekotestach. Uczniowie mieli okazję wymienić zużyte baterie na nasiona wiosennych kwiatów oraz sadzonki krzewów dla szkół. Akcja wzbudziła spore zainteresowanie – udało sie zebrać kilkanaście kilogramów baterii!

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za przybycie na spotkanie, Wydziałowi Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszkowa za pomoc w organizacji przedsięwzięcia a Spółdzielczemu Domowi Kultury za udostępnienie sali.   

Mamy nadzieje, że dzięki wiedzy przekazanej młodym mieszkańcom, Pruszków stanie się miastem z klimatem na zawsze!

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu ze spotkania w Pruszkowie!