reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W gminie Pawłów będzie referendum śmieciowe


09 marca 2009

Referendum śmieciowe w gminie Pawłów odbędzie się 7 czerwca bieżącego roku, razem z wyborami do Europarlamentu. Taką decyzję, po dyskusji podjęli radni Pawłowa na ostatniej sesji. O takiej konieczności radni i sołtysi z 35 sołectw tej gminy dyskutowali od pół roku. Wójt Ignacy Gierada na poprzedniej sesji obiecał, że po udanym referendum gmina będzie mogła dopłacać do wywozu śmieci, bo ona będzie stroną umowy. Teraz nie jest i nie może. Zapewnił, że stawka płacona przez mieszkańców nie przekroczy 4 zł od osoby. Dla porównania w Starachowicach, gdzie koszty odbioru śmieci są mniejsze niż na wsi, mieszkańcy płacą po 5,90 zł od osoby.

Referendum, by było ważne, musi wziąć w nim udział co najmniej 30 proc. uprawnionych mieszkańców, a za wprowadzeniem zryczałtowanej opłaty, ustalanej corocznie przez Radę Gminy, odrębną uchwałą, musi być oddane więcej niż 50 proc. ważnych głosów.

O takim referendum śmieciowym, też 7 czerwca, już zdecydowały wszystkie gminy powiatu skarżyskiego. Zapewne tak samo zdecydują we wtorek radni Wąchocka.

źródło: Echo Dnia