reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Gospodarka odpadami 2009-2011 w Łodzi


09 marca 2009

Po wprowadzeniu poprawek Rada Miejska przyjęła Plan Gospodarki Odpadami dla Miasta Łodzi – PGO-Łódź, który określa cele i kierunki działań do 2011 z perspektywą na lata 2012-2020. Pierwszy plan gospodarki odpadami został przyjęty w 2004 roku, a zgodnie z prawem musi on być aktualizowany nie rzadziej niż co cztery lata.

W nowym dokumencie cele zostały zaktualizowane zgodnie z Krajowym Planem Gospodarki Odpadami. Cel podstawowy w łódzkiej gospodarce odpadami na najbliższe lata to zmniejszenie ilości odpadów trafiających na składowiska,dzięki wdrożeniu nowoczesnych technologii ich odzysku. Niezwykle ważne jest również zwiększenie ilości odpadów zbieranych selektywnie (zwłaszcza wielkogabarytowych i niebezpiecznych) oraz zapobieganie powstawaniu nielegalnych wysypisk. Do najważniejszych planowanych inwestycji należy budowa instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych.

Projekt przyjęto po wykreśleniu punktu o zorganizowaniu lokalnego referendum w celu zapewnienia miastu przejęcia na własność śmieci produkowanych w Łodzi. Radnych nie przekonał argument, iż takie rozwiązanie ułatwiłoby skuteczną zbiórkę i selekcję odpadów. Według radnych miasto stałoby się wówczas monopolistą na rynku wywózki odpadów, co nie byłoby korzystne dla łodzian.

źródło: uml.lodz.pl