reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Walka z dzikimi śmietniskami


05 marca 2009

W Toruniu powstaje obecnie mniej dzikich wysypisk, jednak problem z nimi nie znika. Z nadejściem wiosny rozpocznie się ich usuwanie. Niebawem mieszkańcy będą mogli zgłaszać służbom miejskim miejsca ich występowania.

Nielegalne wysypiska śmieci to zmora każdego miasta. Toruń walczy z nimi od 12 lat. W roku 2008 w naszym mieście usunięto 53 wysypiska, wywieziono z nich ponad 2,5 tys. metrów sześciennych śmieci. Kosztowało to 100 tys. zł. W tym roku gmina przeprowadziła już akcję zbierania świątecznych choinek. Wraz z nadejściem wiosny Wydział Gospodarki Komunalnej zaapeluje do mieszkańców o zgłaszanie nielegalnych śmietnisk. 

Dzikie wysypiska najczęściej pojawiają się w rejonach, w których przeprowadzane są prace budowlane lub remonty. Stosy śmieci szpecą obrzeża miasta i skraje parków oraz terenów zieleni. Niektórzy mieszkańcy podrzucają także odpady domowe w workach, opony czy duży sprzęt rtv i agd. Są to działania nielegalne i karalne, wymuszające na gminie coroczną, płatną akcję usuwania dzikich śmietnisk na koszt wszystkich podatników. Zajmie się tym firma, która wygra przetarg ogłoszony przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMT. Po zlokalizowaniu wysypisk i obmierzeniu ilości zawartych w nich śmieci służby porządkowe przystąpią do ich usunięcia.

źródło: www.komunalny.pl