reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zbudują drogi ze starych telewizorów


04 marca 2009

Chiny skupują elektrośmieci, by utwardzać nimi... nawierzchnię dróg. To pierwszy na świecie pomysł na efektywny recykling elektrycznych odpadów.

Stare komputery, telefony komórkowe i telewizory to najbardziej szkodliwe dla środowiska i trudne do przetworzenia odpady. Chiński naukowiec Zhenming Xu, wraz ze swoim zespołem, zdołał znaleźć dla nich zastosowanie. Po oddzieleniu najbardziej szkodliwych składników, takich jak rtęć czy cyjanki, urządzenia są mielone i przetwarzane w pył, który miesza się z żywicą. Taka substancja jest wyjątkowo trwała i doskonale nadaje się do utwardzania asfaltowych nawierzchni.

Urządzenia elektroniczne szybciej niż inne produkty wychodzą z obiegu, a ich skomplikowana budowa sprawia, że bardzo trudno się je przetwarza.

źródło: Dziennik - Zielony Dziennik