reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Transgraniczne przemieszczanie odpadów


04 marca 2009

- Nielegalne przemieszczanie odpadów w dalszym ciągu stanowi problem w skali kraju, jednakże zauważamy, że zmienił się rodzaj przywożonych odpadów - mówi w dzisiejszej "Gazecie Prawnej" Andrzej Jagusiewicz, główny inspektor ochrony środowiska.

Jak wyjaśnia, zmniejszeniu uległa ilość odpadów komunalnych wwiezionych nielegalnie do Polski. Odnotowano natomiast większą ilość odpadów przywiezionych w celu odzysku, takich jak: złom, stłuczka szklana, tworzywa sztuczne. Po wejściu Polski do strefy Schengen odnotowano wzrost liczby przypadków nielegalnego przywozu odpadów, natomiast zdecydowanie zmniejszyła się masa odpadów przywiezionych nielegalnie na teren kraju.

- Większość dotychczas stwierdzonych w Polsce przypadków dotyczy przywozu odpadów samochodami ciężarowymi, gdy nie dokonano zgłoszenia wysyłki odpadów i nie uzyskano zgody wszystkich właściwych organów. W takim przypadku odpowiedzialność za nielegalny przywóz ponosi podmiot zagraniczny wysyłający odpady, a transport odpadów podlega zwrotowi do kraju wysyłki - mówi w "GP" Jagusiewicz. Jeśli podmiot zagraniczny nie jest znany lub nie istnieje (np. na dokumentach podano fałszywe dane), obowiązek zwrotu odpadów przechodzi na organ kraju, skąd przywieziono odpady. Zgodnie z przepisami unijnymi po stwierdzeniu nielegalnego przemieszczania główny inspektor ochrony środowiska powiadamia organ kraju pochodzenia odpadów, a następnie po obustronnym wyjaśnieniu wszystkich faktów w sprawie organ zagraniczny zapewnia powrotny wywóz odpadów z Polski - tłumaczy główny inspektor ochrony środowiska.

źródło: komunalny.pl