reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Odpady medyczne wydobyto na cmentarzu


03 marca 2009

Kilkadziesiąt ton pozostałości po lekarstwach, strzykawkach, wacikach wykopano - na zlecenie ratusza - z miejskiej nekropolii przy ul. Kcyńskiej.

Ubrani w specjalne kombinezony specjaliści od kilku dni nadzorują, jak koparka wyciąga z ziemi, z głębokości 2-3 metrów, tony medycznych odpadów. - Co takie odpady robiły na cmentarzu? - dziwili się czytelnicy dzwoniący w poniedziałek do naszej redakcji. - Pojawiły się tam w latach 60. lub 70. Taka była wówczas polityka, że wystarczył ogrodzony teren komunalny, żeby je zakopać - wyjaśnia Zbigniew Pałka, dyrektor ratuszowego wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. - Nie dokonaliśmy tam żadnego sensacyjnego odkrycia, bo przez ten czas większość wrzuconych tam przedmiotów i tak uległa zmineralizowaniu - uspokaja.

Pałka zapewnia, że odpady na cmentarzu w żaden sposób nie zagrażały okolicznym mieszkańcom. Śmieci trafią teraz do spalarni w Gdańsku, gdzie zostaną unieszkodliwione i spalone.

Urzędnicy postanowili oczyścić cmentarz na Górzyskowie, bo w mieście zaczyna brakować miejsc na pochówki. Dzięki tej akcji uda się tam wygospodarować teren na nowe groby.

źródło: Gazeta Wyborcza