reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Papier toaletowy wielorazowego użytku


03 marca 2009

Akcja na rzecz ekologicznego papieru toaletowego, którą rozpoczął niedawno Greenpeace, przynosi coraz bardziej zaskakujące efekty. Firma Wallypop z USA reklamuje nowość na rynku, "papier" z materiału... wielokrotnego użycia.

Odważny pomysł może okazać się ekologiczną rewolucją. Przywiązani do luksusu w toalecie Amerykanie najczęściej produkują papier toaletowy przy użyciu drzew, a nie makulatury, co sprawia, że produkt jest miękki i mocny zarazem.

Tymczasem firma Wallypop znalazła ekologiczny i oszczędny zarazem sposób spełnienia wygórowanych zachcianek swoich konsumentów. Proponuje im papier toaletowy z... tkaniny. W pierwszej chwili pomysł może wydawać się szokujący, jednak w istocie taki "papier" niewiele różni się od pieluszki tetrowej. Wystarczy wypłukać go po użyciu i wyprać w wysokiej temperaturze.

Jeśli tylko Amerykanie okażą się wystarczająco nowocześni, by stosować podobne metody, może być to prawdziwym wybawieniem dla kanadyjskich i południowoamerykańskich lasów. W swojej akcji przeciwko nieekologicznym luksusom w toalecie Greenpeace dowodził, że gdyby każda amerykańska rodzina choć raz kupiła rolkę papieru z makulatury, pozwoliłoby to ocalić 400 tys. drzew. A co dopiero, gdyby zdecydowała się na rozwiązanie proponowane przez Wallypop?

źródło: Dziennik - Zielone Dziennik