reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Pojechali do Francji zwiedzać spalarnię


26 lutego 2009

Kolejna grupa bydgoszczan wyruszyła zwiedzić nowoczesną spalarnię śmieci. Tym razem do Francji, bo w naszym mieście ma powstać zakład podobny do tego w Compiegne.

Marian Laszkiewicz ma 66 lat. Mieszka w Łęgnowie. - Jadę, by na własne oczy się przekonać, czy spalarnia w sąsiedztwie będzie mi przeszkadzać - tłumaczy. - Słyszałem wiele złego o tym pomyśle.

Bydgoszczanie wyjechali spod hali Łuczniczka w środę po północy. Do Francji dotarli wieczorem, by prawie cały czwartek poświęcić na przyglądanie się, jak funkcjonuje spalarnia pod Paryżem. - Do autokaru wsiadły 72 osoby. Jest nas tak dużo, że w samym zakładzie ze względów bezpieczeństwa będziemy musieli podzielić się na dwie grupy - mówi Leszek Wroński, organizator wyjazdu. - Ta spalarnia to kompleks utylizujący. Zobaczymy m.in. sortowanie odpadów, ich składowanie i kompostowanie. Spędzimy w środku prawie siedem godzin - tłumaczy.

Pierwsza grupa bydgoszczan pojechała na początku stycznia do Berlina. Tam jednak mogła wybrać się jedynie 25-osobowa ekipa. - Tak zażyczyli sobie Niemcy. Ostatecznie było nas 23, dwie osoby się nie zjawiły w wyznaczonym miejscu. Podczas tamtego wyjazdu inżynier opowiedział bardzo szczegółowo o tym, jak działa ta nowoczesna spalarnia. Potem mogliśmy zadawać pytania, których było mnóstwo. Myślę, że wszyscy biorący udział w tej wycieczce ostatecznie wrócili przekonani o tym, że podobny zakład w naszym mieście to dobra inwestycja - opowiada Wroński.

Wyjazdy do spalarni za granicą ratusz organizuje w ramach konsultacji społecznych przed rozpoczęciem inwestycji w Bydgoszczy.

źródło: Gazeta Wyborcza