reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kraków w prestiżowym konkursie Komisji Europejskiej


25 lutego 2009

Krakowski program gospodarki odpadami został doceniony przez Komisję Europejską. Byliśmy jedynym miastem polskim nominowanym w prestiżowym konkursie.

Wdrażanie technologii odzyskiwania energii elektrycznej i cieplnej w wyniku produkcji biogazu w instalacjach do odgazowywania składowiska odpadów komunalnych w Baryczy to projekt, który został nominowany do prestiżowej nagrody „Zrównoważona Energia Europy 2008/2009, w kategorii „Miasta zrównoważonej energii”. „Wprawdzie krakowski projekt nie uzyskał nagrody głównej, jednak już sama nominacja jest dla Krakowa sukcesem. Jurorzy docenili nie tylko sam odzysk energii z biogazu, ale też kompleksowe działania Miasta na rzecz nowoczesnej gospodarki odpadami” - mówi Wiesław Starowicz, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Kraków był jedynym polskim miastem, który uczestniczył w rywalizacji. O miano najlepszego projektu w dziedzinie zrównoważonej energii i transportu rywalizowało 25 przedsięwzięć z całej Europy.

Przypomnijmy: na terenie wysypiska odpadów komunalnych w Baryczy działają już cztery kompleksowe bloki do produkcji energii z biogazu. Rozruch ostatniego z nich nastąpił pod koniec ubiegłego roku. Instalacja zespołu prądotwórczego odbyła się w ramach projektu "Gospodarka odpadami stałymi w Krakowie, Etap I" współfinansowanego z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

źródło: krakow.pl