reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

„Przybysze z Planety WEEE” zdobywają Redutę! wystawa edukacyjna


24 lutego 2009

Przez ponad miesiąc, od 27 lutego do 5 kwietnia, w Centrum Handlowym Reduta w Warszawie będzie można zobaczyć ekologiczny atak robotów stworzonych z elektrośmieci – wystawę edukacyjną pod kryptonimem „Przybysze z Planety WEEE1”. Organizatorami akcji są Centrum Handlowe Reduta oraz ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, a jej partnerami - Związek Komunalny Wisłok oraz firma Remondis Electrorecykling. Wystawa odbywa się w ramach edukacyjnego programu ekologicznego „Centrum z Klimatem” wdrożonego w CH Reduta.

Wystawa „Przybysze z Planety WEEE” została zorganizowana aby w atrakcyjny, ciekawy i przystępny sposób przekazać wskazówki, ważne informacje oraz ciekawostki na temat selektywnej zbiórki i recyklingu elektrośmieci. Podczas trwania wystawy zorganizowana będzie bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Główną ekspozycję stanowią Przybysze WEEE – rzeźby z elektrośmieci skonstruowane pod okiem opiekunów przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez podkarpacki Związek Komunalny „Wisłok” oraz ElektroEko. Młodzi ekolodzy chcieli pokazać poprzez swoje prace, że urządzenia elektryczne i elektroniczne za życia są bardzo pożyteczne, ale… po swojej technicznej śmierci nie są już przyjazne dla środowiska i powinny zostać przekazane do recyklingu, a nie wyrzucone do śmietnika! Przybysze WEEE mają przestrzegać ludzi przed niewłaściwym postępowaniem z elektrośmieciami.

Zwiedzający będą mogli również obejrzeć komiksowe przygody „Zielonej Rodzinki”, zdjęcia o tematyce recyklingu oraz usiąść wygodnie na niekonwencjonalnej ławce recyklingowej wykonanej z przycisków do klawiatury.

Do obejrzenia wystawy „Przybysze z Planety WEEE” szczególnie zapraszamy wycieczki szkolne i przedszkolne z nauczycielami. Główny organizator wystawy, organizacja odzysku ElektroEko, położyła szczególny nacisk na jej wymiar edukacyjny, tak aby zwiedzający mogli dowiedzieć się ciekawych rzeczy o recyklingu zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, a także o tym, jak powinno się prawidłowo postępować z elektrośmieciami i dlaczego właściwie nie wolno wyrzucać ich do śmietnika razem z innymi odpadami. Wystawa stanowi dobrą okazję do zainteresowania młodzieży tematyką ekologii i selektywnej zbiórki odpadów. Dzieci otrzymają ulotki edukacyjne, kolorowanki oraz będą mogły wziąć udział w konkursie plastycznym z nagrodami.

Wybór miejsca na prezentację „Przybyszów z Planety WEEE” nie jest przypadkowy. W przyjaznym środowisku Centrum Handlowym Reduta zainicjowano pierwszy w Polsce edukacyjny projekt ekologiczny „Centrum z Klimatem”. Jego celem jest stworzenie modelu centrum handlowego działającego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz budowanie świadomości ekologicznej wśród klientów, pracowników i najemców centrum.

Podstawą programu „Centrum z Klimatem” jest tzw. „mała ekologia” – założenie, że nawet niewielkie działania podejmowane przez każdego z nas mają wpływ na ograniczenie niekorzystnego wpływu na środowisko. Fundamentem jest Deklaracja Ekologiczna – zbiór 10 najważniejszych zasad określających proekologiczne zachowania. Do ich przestrzegania zobowiąże się każda osoba lub instytucja, która przyłączy się do akcji oddając swój głos na stronie internetowej www.centrumzklimatem.pl.

Partnerem merytorycznym „Centrum z Klimatem” jest Fundacja eprPolska, która stworzyła program edukacyjny dla projektu. Program wspierają również ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz firma gospodarująca odpadami Byś.

Wystawa edukacyjna „Przybysze z Planety WEEE”
27 lutego – 5 kwietnia
czynna codziennie w godzinach otwarcia CH Reduta

Ekspozycja na poziomie +1

Serdecznie zapraszamy!

 

   

1 WEEE – skrót z ang. Waste Electrical and Electronic Equipment, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny