reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wstydliwa nagroda dla Polski


19 lutego 2009

RegioScars - antynagroda ekologiczna przyznawana za najgorzej wykorzystane środki unijne przypadła w tym roku Polsce, Czechom i Łotwie. Wyśmiano nas za wydawanie góry pieniędzy na spalarnie śmieci, zamiast na technologie recyklingu.

Organizacje Friends of the Earth Europe oraz Bankwatch Network przyznały nagrody „RegioScars”, które mają być parodią nagród „RegioStars” przyznawanych przez Komisję Europejską za najciekawsze projekty.

Bo jak się okazuje unijne pieniądze mogą przynieść wiele pożytku, ale można też za nie narobić sporo kłopotów. Niestety Polska przoduje w tym drugim.

Nagrodę dostaliśmy za plany budowy z unijnych funduszy 12 spalarni śmieci. Pochłonąć one mają kwotę 1,2 mld zł, czyli większość środków przyznanych nam na gospodarkę odpadami. Ekolodzy od dawna alarmują, że spalanie śmieci w wielkim kotle, to metoda rodem z XIX wieku, a w XXI stawia się na sortownie i recykling odpadów. Mimo tych argumentów Polski, rząd pozostaje niewzruszony .

Czechy dostały nagrodę za plany budowy odcinka drogi ekspresowej Brno - Wiedeń na terenach znajdujących się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i trzy obszary Natura 2000. Łotwę „wyróżniono” za zrezygnowanie z funduszy przeznaczonych na rozwój energetyki wiatrowej.

źródło: Dziennik