reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nie zawsze tam, gdzie powinny


18 lutego 2009

Likwidacja nielegalnych wysypisk śmieci w 2008 roku kosztowała miasto ponad trzy miliony złotych. Niestety, nie wszystkie śmieci, które wytwarzają mieszkańcy trafiają we właściwe miejsce.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta, każdy właściciel nieruchomości musi podpisać umowę z firmą świadczącą wywóz nieczystości. Brak umowy oraz wyrzucanie odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych karane jest grzywną do 5000 złotych.

Na usuwanie dzikich wysypisk wydano 3.294 tys. złotych. Najwięcej takich miejsc zlikwidowano na terenie Delegatury Łódź-Widzew (452), a największe koszty likwidacji poniosła Delegatura Łódź-Górna. Zdecydowanie najczęściej w takie ustronne miejsca trafiają odpady poremontowe (gruz, szyby, okna, styropian) oraz odpady pochodzące z gospodarstw domowych.

Wszelkie przypadki łamania przepisów w tym zakresie można zgłaszać do Straży Miejskiej (bezpłatny numer telefonu 986).

źródło: uml.lodz.pl