reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kuszetki ze śmieci w Wielkiej Brytanii


17 lutego 2009

Kuszetki z przetworzonych zderzaków i plastikowych butelek, to nowy pomysł na ekologiczną kolej w Wielkiej Brytanii. Tradycyjne, drewniane łóżka zastąpione zostaną przez nowe, wykonane z plastiku z odzysku.

Firma obsługująca brytyjską kolej proponuje radykalny zwrot ku ekologicznym tworzywom. Tego lata planuje zamontować w pociągach 250 łóżek z przetworzonych śmieci. Pojawią się one wagonach sypialnych na najwolniejszych trasach, gdzie wciąż w użyciu są staroświeckie, drewniane konstrukcje.

"Chcemy w ten sposób wspierać recykling, wykorzystując śmieci tam, gdzie mogą się przydać. Kolej uchodzi za najbardziej przyjazny dla środowiska środek transportu" - mówi Jerry England z firmy Network Rail, która zarządza infrastrukturą brytyjskich kolei.

Plastik potrzebny do wykonania łóżek (na każde potrzeba 60 kilogramów) dostarczany będzie przez firmę i-plas z Halifax, która zajmuje się przetwarzaniem śmieci."Gdyby nie został wykorzystany, z pewnością wylądowałby na wysypisku" - mówi dyrektor Howard Waghorn.

Podobne rozwiązania stosuje się już w Holandii i Stanach Zjednoczonych. Obecnie łóżka poddawane są testom, które mają sprawdzić, jak zachowywać się będzie tworzywo w przypadku pożaru.

źródło: Dziennik