reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Europejski konkurs dla studentów na najlepsze pomysły na recykling


16 lutego 2009

Siódma konferencja IdentiPlast odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2009 r. w Brukseli. Międzynarodowi eksperci będą dyskutować na temat nowatorskich sposobów recyklingu oraz technologii odzysku tworzyw sztucznych. Tegorocznej imprezie będzie towarzyszył ogłoszony po raz pierwszy konkurs dla studentów. Do 16 marca mogą oni wysyłać swoje pomysły na recykling.

"Studenci z krajów europejskich zostali zaproszeni do zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów i zrealizowanych doświadczeń na recykling i odzysk tworzyw sztucznych - wyjaśnia dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, specjalista ds. komunikacji PlasticsEurope Polska. Z nadesłanych zgłoszeń Komitet Naukowy Konferencji Identiplast wybierze 6 najlepszych prac, a ich autorzy zostaną zaproszeni do przedstawienia swoich osiągnięć na międzynarodowym forum. Wszyscy uczestnicy konferencji będą mogli zagłosować na najlepszą pracę. Zwycięzca głosowania otrzyma nagrodę w wysokości 3 tys. euro.

Więcej szczegółów na temat konkursu oraz pełny program kwietniowej konferencji można znaleźć tutaj.

Jak dodaje Kozera-Szałkowska, podczas spotkania w Brukseli eksperci będą dyskutować m.in. na temat konsekwencji wdrożenia unijnej dyrektywy ws. odpadów; wpływu na recykling rozporządzenia REACH i legislacji dotyczącej wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością; technologii przekształcania zużytych tworzyw sztucznych w surowiec pierwszego wyboru i odpadów jako źródła energii.

źródło: Serwis PAP Nauka w Polsce