reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kiedy wystawić żółty worek na odpady


13 lutego 2009

Kiedy wystawić żółty worek na czyste odpady? Na stronie www.mpo.krakow.pl dostępny jest harmonogram odbioru tzw. suchej frakcji, czyli odpadów nadających się do recyklingu.

Od nowego roku krakowskie MPO wprowadziło w życie zmiany w systemie odbioru śmieci na terenie Krakowa. Mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą wystawiać specjalne 120 litrowe żółte worki przeznaczone na tzw. suchą frakcję, czyli odpady nadające się do recyklingu, które odbierane będą raz w miesiącu, w uzgodnionym wcześniej terminie. Za usługę nie trzeba będzie dodatkowo płacić. Dla klientów, którzy nie pamiętają, kiedy wystawić żółty worek, na stronie www.mpo.krakow.pl dostępny jest harmonogram odbioru „czystych odpadów”.

Krakowskie MPO przypomina, że do żółtych worków można wrzucać wyłącznie odpady nadające się do powtórnego wykorzystania, a więc papier, metal, plastiki i szkło. Ważne, by nie było na nich elementów organicznych. Do żółtych worków nie powinny za to trafiać gruz i inne materiały budowlane, odpady higieniczne, lustra i szło żaroodporne, szkło okienne, zbrojone i szyby samochodowe, ceramika, fajans, kryształ i porcelana, papier faksowy i termiczny, żarówki, świetlówki, lampy fluorescencyjne i neonowe, opakowania po aerozolach i lekach oraz same leki, baterie, zabawki i sprzęt AGD.

Wszelkie informacje na temat nowych zasad odbioru odpadów można znaleźć na stronie www.segregacjampo.pl

źródło: krakow.pl