reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Będą wyższe stawki za wywóz śmieci w Poznaniu


12 lutego 2009

Jutro radni zajmą się maksymalnymi stawkami za wywóz śmieci. Obowiązujące nijak mają się do rzeczywistości. Firmy wywozowe podniosły ceny usług argumentując to znacznych wzrostem kosztów. Miasto ograniczyło swoje działania jedynie do gróźb odebrania licencji przedsiębiorstwom wywożącym odpady.

- Zwróciliśmy się do firmy zewnętrznej, która potwierdziła prawidłowość kalkulacji sporządzonej przez firmy wywozowe - wyjaśnia postępowanie magistratu Bożena Przewoźna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Tylko bardzo niewielu firmom z branży udało się przez minione dwa lata zmieścić się w ustalonych przez miasto cenach maksymalnych za wywóz śmieci. Większość przedsiębiorstw o kilka lub nawet kilkanaście procent już w ubiegłym roku przekroczyła maksymalne stawki.

- Poznańscy radni "zapomnieli" o uchwale określającej nowe stawki za wywóz odpadów - mówi Ewa Murawska z firmy "Remondis". - Przypomnę, że oprócz rosnących cen energii, paliwa, płac znacznie wzrosła tak zwana opłata marszałkowska, czyli za składowanie śmieci na wysypisku. W 2006 roku płaciliśmy 15,8 zł za tonę rok temu już 75, obecnie to 100 zł.

Jeśli we wtorek radni uchwalą nowe stawki, w których maksymalną opłata za wywóz pojemnika o pojemności 120 litrów będzie wynosić 25 złotych (dotychczas jest to 14 złotych), to wszyscy przewoźnicy zmieszczą się w tej stawce. "Remondis" pobiera obecnie za taki pojemnik 20 zł, firma Marek Pribe 17 zł, "Vikom"18,6 zł. (ceny brutto). 

źródło: Polska - Głos Wielkopolski