reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wymień zużytą baterię na ekologiczną torbę


10 lutego 2009

Ekologiczna torba w zamian za zużyte baterie - pod takim hasłem ruszyła w poniedziałek akcja na warszawskim Śródmieściu.

Każdy, kto przyniósł zużyte baterie, otrzymał nie tylko ekologiczną torbę, ale także garść informacji na temat oszczędzania energii. Jak powiedziała PAP rzecznik władz Śródmieścia Urszula Majewska, akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy powtórzą zbiórkę za tydzień.

Już od poniedziałku w urzędzie dzielnicy przy ul. Nowogrodzkiej 43 można wyrzucać zużyte baterie do specjalnego pojemnika. Do tej pory mieszkańcy mogli to robić jedynie w kilku miejscach - głównie w śródmiejskich szkołach.

Akcja jest częścią projektu z ochrony środowiska realizowanego przez władze dzielnicy. Programem objęto także śródmiejskie sklepy. Właściciele, którzy zgłoszą się do urzędu, otrzymają ok. 200 ekologicznych toreb 200 do rozdania klientom za darmo.

W najbliższych tygodniach zostanie też ogłoszony konkurs dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na projekt naklejki. Zostaną nią odznaczone sklepy, które wyeliminowały z obrotu bezpłatne torebki foliowe.

źródło: Gazeta Wyborcza