reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Czas pozbyć się azbestu


09 lutego 2009

Prezydent Elbląga Henryk Słonina mając na względzie zdrowie Elblążan umożliwił uzyskanie dotacji na usuwanie stosowanych w budownictwie mieszkaniowym wyrobów zawierających azbest - rakotwórczego minerału.

Dofinansowanie otrzymają osoby, które spełniają warunki określone w regulaminie. Aby móc ubiegać się o fundusze przeznaczone na usuwanie azbestu należy wypełnić wniosek, a następnie złożyć go w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w pokoju nr 100 w godzinach 7:30-15:30, bądź przesłać na adres e-mail: ros@umelblag.pl , wgkios@umelblag.pl, umelblag@umelblag.pl. Środki przeznaczone na usuwanie wyrobów zawierających azbest pochodzą z Gminnego/Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Z przeprowadzonej inwentaryzacji wynika, że na terenie Elbląga znajduje się 555 ton wyrobów zawierających szkodliwy dla zdrowia minerał w tym:

- 379 ton w obiektach mieszkalnych,
- 14 ton w budynkach użyteczności publicznej,
- 80 ton w budynkach gospodarczych,
- 68 ton w obiektach na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
- 13,57 ton w obiektach Spółdzielni Mieszkaniowych.

źródło: Gazeta Elbląg