reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Śmiecisz - płacisz


05 lutego 2009

Strażnicy miejscy z Włocławka nie ograniczają się wyłącznie do karania właścicieli nieruchomości, którzy nie dbają o czystość w obrębie własnej nieruchomości. Ścigają również bałaganiarzy zaśmiecających teren miasta.

W styczniu przyłapali na śmieceniu 59 sprawców. Dwudziestu zostało ukaranych mandatami karnymi, dwie sprawy zostały skierowane do sądu z wnioskiem o ukaranie zaś prawie czterdzieści spraw zakończyło się pouczeniem. Strażnicy pouczenia stosowali wyłącznie wobec osób winnych drobnego zaśmiecenia. W przypadku poważniejszych przewinień stosowali mandaty karne i wnioski o ukaranie. W każdym przypadku funkcjonariusze pilnowali, aby sprawca posprzątał po sobie.

Obecnie toczy się również kilka postępowań wyjaśniających mających na celu ustalenie tożsamości kolejnych bałaganiarzy. W znacznej części przypadków sprawców udało się ująć lub ustalić dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy widząc śmiecącego dzwonili do dyżurnego Straży Miejskiej na numer 986.

źródło: www.komunalny.pl