reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Polscy celnicy przechwycili 20 ton odpadów


04 lutego 2009

Celnicy z Olszyny (Lubuskie) ujawnili 20 ton odpadów komunalnych, które przewożono jako sortowaną odzież używaną - poinformowała Elżbieta Kępa z Izby Celnej w Rzepinie.
Do zatrzymania TIR-a przewożącego odpady doszło w okolicach byłego przejścia granicznego w Olszynie. Pojazdem kierował mieszkaniec woj. dolnośląskiego.

Według kierowcy i okazanych dokumentów, przedmiotem przywozu z Niemiec do Polski miała być sortowana odzież używana. W naczepie TIR-a znajdowały się m.in. zużyte buty, zbutwiałe szmaty, kawałki kartonów, toreb z tworzywa sztucznego, zniszczona odzież oraz popsute zabawki.

- Wstępne oględziny towaru wykazały, że przedmiotem przywozu do Polski nie była sortowana, używana odzież, lecz odpady komunalne - powiedziała Kępa.

Ustalono, że wrocławska firma sprowadzająca odpady nie miała zezwolenia na ich transgraniczne przemieszczanie.

Jak przekazała PAP rzeczniczka Izby Celnej w Rzepinie Beata Downar-Zapolska, sprawę wyjaśnia teraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze. Za nielegalny wwóz odpadów do naszego kraju grozi grzywna do 50 tys. zł.

źródło: wiadomosci.onet.pl