reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zgoda na budowę ekologicznej spalarni w Krakowie


03 lutego 2009

W czwartek (29 stycznia) reprezentujący mieszkańców Radni Dzielnicy XVIII pozytywnie zaopiniowali projekt budowy nowoczesnej spalarni odpadów w rejonie osiedli Lesisko i Mogiła (węzeł Giedroycia - Igołomska). "Za" głosowało 18 radnych, 1 wstrzymał się od głosu. Ostateczną decyzję w sprawie lokalizacji nowoczesnego zakładu utylizacji odpadów poznamy w tym tygodniu.

To ważna informacja dla wszystkich krakowian, a szczególnie dla mieszkańców nowohuckich osiedli Lesisko i Mogiła. Radni dzielnicy XVIII wyrazili pozytywną opinię odnośnie budowy w rejonie węzła Giedroycia – Igołomska nowoczesnego zakładu termicznego przetwarzania odpadów.

O tym, że budowa spalarni w tym rejonie to szansa na rozwój Nowej Huty są przekonani członkowie społecznego komitetu „Tak dla rozwoju Mogiły”. „Uważamy, że lokalizacja zakładu w tym rejonie jest słuszna i daje duże szanse na rozwój cywilizacyjny dla naszych osiedli. Po latach zaniedbań, ta część Nowej Huty powinna stać się miejscem jak największej liczby inwestycji, które podniosą poziom życia mieszkańców” głosi deklaracja komitetu.

Radni i mieszkańcy oczekują, że w zamian za zgodę na lokalizację spalarni w swojej dzielnicy, zrealizowanych zostanie kilkadziesiąt przedsięwzięć inwestycyjnych, stanowiących przedmiot umowy społecznej z Prezydentem Krakowa i Krakowskim Holdingiem Komunalnym, który odpowiada za projekt pod nazwą eko-spalarnia.

Więcej informacji o korzyściach dla mieszkańców dzielnicy, wynikających z budowy spalarni, znaleźć można tutaj.

źródło: krakow.pl