reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Fundusze unijne na koszalińską spalarnię


02 lutego 2009

Koszalin otrzyma 211 mln złotych z funduszy unijnych na budowę najnowocześniejszego w Polsce zakładu termicznego przekształcania odpadów. Dzięki tej inwestycji Koszalin uniknie w przyszłości kar unijnych związanych z koniecznością zmniejszenia ilości odpadów produkowanych przez mieszkańców i przemysł.

Inwestycja dzięki najnowocześniejszym technologiom będzie zapewniać maksimum bezpieczeństwa mieszkańcom i środowisku naturalnemu. Dzięki jej realizacji w Koszalinie i regionie zmniejszy się ilość odpadów składowanych na składowisku. Koszalinianie uzyskają także tańszą i ekologiczną energię cieplną i elektryczną produkowaną z odpadów. Ciepło będzie dostarczane  poprzez miejski system ciepłowniczy.

W Polsce powstało tylko 9 takich inwestycji. Inwestycja - oprócz olbrzymiego zastrzyku finansowego i technologicznego - daje gwarancję prowadzenia gospodarki odpadami na najwyższym, światowym poziomie.

Inwestycja ma kosztować w sumie 280 mln złotych, a 85% tej kwoty pochodzi ze środków unijnych.  Inwestycję wraz z miastem będzie realizować Miejska Energetyka Cieplna oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. O jej zlokalizowaniu inwestycji zadecydują  konsultacje społeczne.

źródło: komunalny.pl