reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Będzie zakład utylizacji odpadów w Spytkowie


30 stycznia 2009

W styczniu w Giżycku podpisano umowę na wykonanie projektu budowlanego nowoczesnego zakładu utylizacji odpadów w Spytkowie, który obejmie obszar powiatów: giżyckiego, węgorzewskiego i piskiego oraz częściowo gołdapskiego.

Przetarg na wykonanie projektu wygrało konsorcjum, złożone z gdyńskiej firmy CONECO-BCE oraz poznańskiej firmy HEKO. Pierwsza z firm funkcjonuje w Polsce od 1999 r. i zajmuje się problematyką geologiczną oraz kompleksowym projektowaniem obiektów gospodarki odpadami, natomiast druga jest wyspecjalizowana w projektowaniu nowoczesnych sortowni odpadów.

Obie firmy mają duże doświadczenie branżowe, nabyte m.in. przy projektowaniu zakładów unieszkodliwiania odpadów w Bydgoszczy, Tarnowie i Rzeszowie. W projekcie mazurskim HEKO zajmie się stroną technologiczną prac, zaś CONECO-BCE – kwestiami budowlanymi. Projekt nowego zakładu, oparty na wykorzystaniu najlepszych, dostępnych technologii, ma kosztować 347 700 zł i zostanie ukończony w czwartym kwartale bieżącego roku.

Podpisana przez nas umowa opiewa na wykonanie pełnobranżowego projektu budowlanego wraz z kosztorysem inwestycyjnym, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót oraz uzyskaniem pozwolenia na budowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku przystąpimy do budowy zakładu – mówi przewodniczący Zarządu Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami w Giżycku mgr inż. Paweł Lachowicz.

źródło: komunalny.pl