reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Protesty przeciwko budowie spalarni w Krakowie


28 stycznia 2009

Wtorkową dyskusję w Mogile o budowie spalarni odpadów przy ul. Giedroycia zdominowali protestujący przeciwko budowie mieszkańcy.

W tzw. katakumbach klasztoru Cystersów zgromadziło się ok. 150 osób. Większość stanowili mieszkańcy oburzeni pomysłem wybudowania przy odległej o kilometr od opactwa ul. Giedroycia elektrociepłowni opalanej śmieciami.

Pojawili się również zwolennicy inwestycji. Swą grupę nazwali "Tak dla rozwoju Mogiły". Ich zdaniem spalarnia jest szansą na przyciągnięcie dodatkowych pieniędzy, za które dzielnica doczeka się wreszcie porządnych ulic i chodników, a może również basenu.

- Kogo pan reprezentuje?! Kto pana wybrał do występowania w imieniu mieszkańców Mogiły?! Tu już jest komitet protestacyjny, nie chcemy drugiego komitetu! - tak protestujący przeciw spalarni krzyczeli do Włodzimierza Bugajskiego, próbującego udowodnić, że inwestycja dzielnicy się opłaca. - Wyprowadzić Bugajskiego - krzyczeli bardziej krewcy, których uspokoiło dopiero otwarcie spotkania.

Sama dyskusja też nie przebiegała po myśli występujących w roli gospodarzy przedstawicieli Krakowskiego Holdingu Komunalnego, który będzie budował spalarnię w imieniu miasta oraz wiceprezydenta Wiesława Starowicza.

Kiedy eksperci próbowali wytłumaczyć, jak wygląda technologia spalania, na sali rozległy się okrzyki: - Co nas to obchodzi. Nie po to tu przyszliśmy!

Brawa rozległy się po tym, gdy dwaj protestujący pokazali, jak wygląda warszawska spalarnia śmieci na Targówku. Na ekranie zobaczyli zaniedbaną okolicę zasypaną śmieciami i niczym nieosłonięte kupy śmieci oraz żużlu na terenie zakładu. - Tak właśnie będzie u nas. Nikt nie uwierzy, że w Krakowie powstanie taki czysty i ładny zakład jak w Szwecji, który oglądaliście - mówili do radnych swej dzielnicy.

źródło: Gazeta Wyborcza Kraków