reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Papierowe tendencje podczas Ecofashion Weekend


28 stycznia 2009

Awangardowo i edukacyjnie – tak w skrócie można opisać krakowski Ekofashion Weekend 2009, który odbył się w ubiegły weekend. Impreza miała zachęcić do mody z recyklingu i kreatywnego podejścia do używanych ciuchów oraz uwrażliwić na segregację śmieci.

Tendencje w modzie są z natury papierowe, a ich żywot zwykle nie jest dłuższy niż luksusowych magazynów, w których są prezentowane. Studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie przy współpracy firm Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku oraz MPO postanowili ten żywot papieru nieco przedłużyć, a tym samym podtrzymać tendencję na modę ekologiczną.

Sobotni Junk Fashion Show zgromadził rekordową liczbę publiczności. Modelki prezentowały m.in. kreacje ze skrzydłami, a na wybiegu dominowały kolory indygo i głębokiego fioletu. Zachwyt publiczności wzbudziła lekka i przezroczysta jak mgła papierowa suknie ślubna oraz suknia-łabędź wykonana techniką orgiami. Ubrania z tkanin z drugiej ręki były natomiast inspirowane kulturą Rosji. Pojawiły się więc błyszczące legginsy, bogate suknie dla nuworyszek oraz do dziś popularne walonki.

W trakcie pokazu ogłoszono zwycięzców „Konkursu na projekt Ekotorby”. Przedstawiciele patronów konkursu: firma Big Star oraz portal 4Girls jednogłośnie orzekli, że powinien nim zostać projekt duetu Anety i Piotra Barszczowskich - kolorowana torba zmieniająca rozmiar w zależności od potrzeb.

Publiczność obejrzała także edukacyjny happening na temat segregowania czystych śmieci, wykonany przez studentów Szkoły Aktorskiej SPOT. Sobotnie atrakcje poprzedziły piątkowe warsztaty przerabiania ubrań, które cieszyły się takim powodzeniem, że organizatorzy już zastanawiają się, czy nie uczynić z tego imprezy cyklicznej.

źródło: www.komunalny.pl