reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Czystsze miasto


27 stycznia 2009

By sprostać unijnym wymogom Łódź od 2003 roku realizuje projekty mające na celu usprawnienie procesu oczyszczania ścieków. W roku ubiegłym rozpoczęto prace przy budowie instalacji termicznego przekształcania osadów. Inwestycja jest realizowana dzięki unijnym funduszom.

Łódzka oczyszczalnia przyjmuje ścieki z całego regionu, tj. Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego, Pabianic, Ksawerowa, Rzgowa. Osady powstałe wskutek działalności oczyszczalni trafiają na składowisko. Dzięki termicznej obróbce ich objętość uda się zmniejszyć nawet o 90 proc., a składowiska nie wypełnią się szybko. Ponadto poddanie osadów odpowiednim procesom zmniejszy stężenie zawartych w nich szkodliwych związków azotowych i fosforowych, co pozytywnie wpłynie na stan środowiska naturalnego.

Pozwolenie na budowę instalacji zostało wydane w lutym 2008 r., a w marcu podjęto prace na terenie Grupowej Oczyszczalni Ścieków. W grudniu rozpoczęto instalację urządzeń. Równolegle prowadzone są prace przy budowie nowego składowiska. Zakończenie inwestycji przewidziano na lipiec tego roku.
(AnK)

więcej informacji: http://itpo.uml.lodz.pl/