reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Polowanie na palących śmieci


26 stycznia 2009

W najbliższych dniach na bydgoskie osiedla wyruszy więcej patroli Straży Miejskiej. Funkcjonariuszom będą towarzyszyć pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Wspólnie będą ustalać tych, którzy zanieczyszczają środowisko paląc śmieci.

W okresie zimowym wielu mieszkańców miasta zgłasza problem duszących dymów, wydostających się z kominów domków jednorodzinnych, których właściciele spalają w swoich piecach odpady komunalne. Nie jest to problem wyłącznie estetyczny, ale przede wszystkim ekologiczny i zdrowotny. Palone w piecach centralnego ogrzewania odpady, w tym plastikowe butelki, worki foliowe czy opony, emitują tysiące trujących dioksyn, które przenikają do gleby, wody i powietrza, a stamtąd do organizmów ludzi i zwierząt.

"Apelujemy zatem o przestrzeganie zakazu palenia odpadów w domowych piecach. Osobom, które zanieczyszczają środowisko, grożą mandaty w wysokości do 500 zł" - stronie internetowej bydgoskiego magistratu.

źródło: bydgoszcz.pl (za www.komunlany.pl)