reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Drugie życie butów


26 stycznia 2009

Produkująca odzież i buty sportowe firma Nike daje "drugie życie" wyprodukowanym przez siebie, a znoszonym już przez właścicieli butom. Po przetworzeniu są one wykorzystywane do budowy bieżni i boisk sportowych.

Obuwniczy recykling polega na mieleniu butów i uzyskiwania surowca nazwanego Nike Grid. To właśnie ten surowiec jest używany do budowy. Na stronie Nikereusashoe.com można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące miejsca zbiórek, lokacji w których wybudowano już obiekty sportowe.

Wytłumaczono także dokładnie technologię wykorzystywaną przy tworzeniu Nike Grind, oraz pokazano w jaki sposób wykorzystywana jest przy produkcji nowych powierzchni dla boisk.

Zgodnie z danymi ze strony, od 1990 roku zebrano już ponad 22 miliony butów na całym. Przy wykorzystaniu  powstało już ponad 300 obiektów sportowych.

Sprawdźcie, ile przykładowo potrzeba butów aby stworzyć określone boiska:
    * boisko do piłki nożnej - 50.000-75.000 par butów
    * boisko do koszykówki - 2.500 par butów
    * kort do tenisa - 2.500 par butów
    * bieżnie lekkoatletyczna - 75.000 par butów

 źródło: www.komunalny.pl