reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Plastyczny ekokonkurs dla dzieci i młodzieży z zachodniopomorskich szkół


23 stycznia 2009

Tylko dwa tygodnie zostało na nadsyłanie prac na Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Mamy rady na odpady”. Termin zgłoszeń upływa bowiem 31 stycznia br. Konkurs jest realizowany w ramach proekologicznego projekt szczecińskiej „Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, nad którym patronat objął wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jan Krawczuk.

Program segregacji i minimalizacji produkcji odpadów „Mamy rady na odpady”, skierowany głównie do mieszkańców wsi województwa zachodniopomorskiego, został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Patronat honorowy nad projektem objął wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jan Krawczuk, a Polskie Radio Szczecin sprawuje patronat medialny.

Jak informuje Anna Suchocka, współpracownik fundacji, głównym założeniem projektu jest szeroko zakrojona edukacja społeczności regionu zachodniopomorskiego w zakresie odpowiedzialnej i selektywnej zbiórki odpadów. Przypomina też, że Fundacja „Prawobrzeże” zrealizowała w 2006 roku podobny, ale na skalę lokalną projekt „Odpowiedzialny mieszkaniec - mamy rady na odpady”. Szczeciński projekt zakończył się sukcesem, co zaowocowało wzbogaconą i rozszerzoną edycją regionalną.

W ramach projektu zrealizowane będą na terenie województwa zachodniopomorskiego następujące działania:
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Mamy rady na odpady”;
- badania ankietowe mieszkańców wsi oraz urzędników gmin wiejskich województwa zachodniopomorskiego;
- warsztaty i wizyty studyjne dla członków Rad Sołeckich;
- warsztaty dla uczniów wiejskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Ekologiczna szkoła”;
- akcja edukacyjno-informacyjna „Czysta wieś”.

Realizację działań zaplanowano na trzynaście miesięcy, projekt zakończy się w październiku 2009 roku.

Szczegółowych informacji o konkursie i samym projekcie udziela Anna Suchocka, współpracownik Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” (e-mail: biuro@prawobrzeze.org.pl).
 

źródło: www.um-zachodniopomorskie.pl