reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Recyklingowa moda jest trendy


22 stycznia 2009

Nauka i inspiracja do przerabiania ubrań, Junk Fashion Show, modne ekotorby czy też artystyczny happening – wszystko to wydarzy się podczas Ekofashion Weekend, 23-24 stycznia w Krakowie. Wydarzenie ma przekonać odbiorców, że recykling czystych śmieci jest nie tylko trendy, ale również niezbędny i ważny dla środowiska.

Świat zwariował na punkcie mody eko, a Polska podchwyciła ten trend. Już po raz kolejny Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) wraz z Polskim Systemem Recyklingu Organizacja Odzysku oraz krakowskim MPO postanowiły zaprezentować publiczności kreatywne i odpowiedzialne podejście do mody.

Ekofashion Weekend rozpocznie się otwartymi warsztatami przerabiania ubrań. Prowadzone przez wykładowców SAPU zajęcia pokażą, w jaki sposób tchnąć życie w znoszony ciuch. W piątek, 23 stycznia w siedzibie szkoły na Limanowskiego 5 od godziny 14.00 każdy, kto chce się  nauczyć renowacji starych ubrań będzie mógł skorzystać z porad profesjonalistów.

Punktem kulminacyjnym Ekoweekendu będzie Junk Fashion Show - pokaz recyklingowy. Moda ze śmieci? W sobotę, 24 stycznia o godz. 18.00 na wybiegu w Nowohuckim Centrum Kultury studenci SAPU będą przekonywać, że to możliwe. Studenci zaprezentują inspirowane geometrią projekty ubrań wykonanych z papieru oraz stroje z materiałów i ubrań second-hand nawiązujące klimatem do Rosji.

Podczas pokazu nastąpi także rozstrzygnięcie „Konkursu na projekt Ekotorby”. 

Także Studenci Szkoły Aktorskiej SPOT postanowili włączyć się w promowanie idei segregacji czystych śmieci. Przygotują happening, by pokazać, że tylko segregacja czystych śmieci ma sens, ponieważ brudne surowce nie nadają się do przetwarzania. Happening zostanie zaprezentowany w połowie Junk Fashion Show i będzie miał na celu przekonanie krakowian do akcji „Żółty worek” realizowanej przez MPO.

źródło: www.komunalny.pl