reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ekologiczne konkursy Ministerstwa Środowiska


21 stycznia 2009

Ministerstwo Środowiska przygotowało specjalny program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Jego celem jest zwrócenie uwagi na konsekwencje zaniedbań w ochronie środowiska oraz podniesienie świadomości ekologicznej.

Program zawiera m.in. propozycje scenariuszy lekcji, które można włączyć do programu zajęć szkolnych. Są one ukierunkowane na odejście od nauczania w formie wykładu i lepszą przyswajalność wiedzy dotyczącej zmian klimatu. Wśród przygotowanych materiałów multimedialnych znajdują się: scenariusz lekcji nt. zmian klimatu, spis przydatnych linków i publikacji, aktywne formy nauczania, przewodnik dla nastolatka - Bądź eko-trendy!.

W ramach programu Ministerstwo Środowiska ogłosiło dwa konkursy.

Konkurs Jak pomóc Ziemi? Jak pomóc sobie? przeznaczony jest dla uczniów szkół zaproszonych przez MŚ do udziału w programie. Zadaniem jego uczestników jest stworzenie autorskiego programu ekologicznego dla swojej szkoły, zawierającego plan eko-działań oraz pomysł, jak je wdrożyć i wypromować wśród uczniów.

Nagrodami w konkursie są odtwarzacz MP3 i cyfrowy aparat fotograficzny (trzy równorzędne zestawy nagród głównych dla ucznia/ dla zespołu uczniów do podziału) oraz 35 koszulek dla jednej klasy (wyróżnienia dla 5 klas, które zgłosiły największą liczbę uczestników).

Regulamin
Formularz zgłoszeniowy

Drugi konkurs skierowany jest do nauczycieli. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie - najciekawszej dla uczniów - adaptacji eko-lekcji w oparciu o materiały multimedialne.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody: tablicę interaktywną (trzy równorzędne nagrody główne) oraz zestaw filmów przyrodniczych wraz z odtwarzaczem DVD (pięć wyróżnień).

Regulamin
Formularz zgłoszeniowy

Prace konkursowe można przesyłać do 2 lutego 2009 r.

Program jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej prowadzonej w związku z zakończoną niedawno w Poznaniu 14 Konferencją Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu.

źródło: Ministerstwo Ochrony Środowiska