reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Lider Polskiej Ekologii


21 stycznia 2009

Trwa 12 edycja Konkursu Ministra Środowiska "Lider Polskiej Ekologii". W latach 1996-2008 ten prestiżowy tytuł został przyznany 102 przedsiębiorstwom i samorządom dążącym do osiągnięcia wysokich standardów ochrony środowiska i trwale zaangażowanych w ambitne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Minister Środowiska na przykładzie laureatów Konkursu chce promować wśród społeczeństwa innowacyjne działania prowadzone w celu ograniczenia zmian klimatu, bezpiecznego i efektywnego zagospodarowania odpadów, ograniczenia hałasu, zachowania ładu przestrzennego, ochrony gleb, oszczędzania surowców i energii.

Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych upływa 15 lutego br.

Celem konkursu jest promocja innowacyjności, oryginalności, wysokiej jakości usług, rzetelności i etyki ekologicznej w działaniach na rzecz środowiska,  upowszechnianie nowoczesnych i efektywnych rozwiązań w ochronie środowiska oraz propagowanie działań zmierzających do zrównoważonego rozwoju kraju.

Przedmiotem Konkursu są zastosowane w praktyce i wdrożone przedsięwzięcia służące ochronie środowiska, w szczególności zaś nowatorskie i wysoce efektywne ekologicznie oraz ekonomicznie rozwiązania techniczne, technologiczne i organizacyjne.

Konkurs finansowany jest ze środków Ministerstwa Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest złożenie w Sekretariacie Konkursu (Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, ul. Kossutha 6, 40-844 Katowice) w podanym terminie 4 egzemplarzy poprawnie przygotowanego wniosku konkursowego oraz wyrażenie zgody na udostępnienie dokumentacji przedsięwzięcia i umożliwienie wizytacji w terenie w celu weryfikacji wniosku konkursowego.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem Sekretariat Konkursu „Lider Polskiej Ekologii”,  Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, ul. Kossutha 6, 40-844 Katowice
tel. 032 254 60 31 w. 136, 280, faks 032 254 17 17, e-mail: lider@ietu.katowice.pl.

Terminarz 12. edycji konkursu „Lider polskiej ekologii”:

27 października 2008  - Rozpoczęcie 12. edycji Konkursu
do 15 lutego 2009  - Nadsyłanie wniosków konkursowych pod adres Sekretariatu Konkursu
do 15 marca 2009  - Ocena formalna wniosków konkursowych
do 31 maja 2009  - Ocena merytoryczna wniosków konkursowych
do 30 lipca 2009  - Wizytacje przedsięwzięć w terenie
do 15 września 2009  - Wyłonienie laureatów Konkursu
do 30 października 2009  - Ogłoszenie wyników i uroczystość wręczenia nagród laureatom

źródło: www.komunalny.pl