reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nowa szkoła zbierania baterii


21 stycznia 2009

Selektywna zbiórka zużytych baterii i akumulatorów przez urzędy, szkoły, czy przedszkola będzie - zgodnie z projektem ustawy - możliwością, a nie obowiązkiem - wyjaśnia Ministerstwo Środowiska.

Projekt ustawy o bateriach i akumulatorach przewiduje, że warunkiem uczestnictwa w systemie zbierania będzie konieczność wyrażenia zgody zarządzającego daną placówką oraz podpisania umowy z podmiotem, który zobowiąże się do dostarczenia pojemnika i bezpłatnego odbierania zużytych baterii i akumulatorów.

Obecny system selektywnego zbierania zużytymi bateriami i akumulatorami przenośnymi, funkcjonujący od 2002 r. i tak jest oparty na rozmieszczaniu pojemników wśród placówek oświatowych, albowiem ok. 60% z pojemników służących do selektywnego zbierania zużytych baterii i akumulatorów przenośnych znajdujących się na terenie kraju właśnie ustawianych jest w placówkach oświatowych, a tylko od 15 do 20% w obiektach handlu detalicznego - informuje Ministerstwo.

Art. 52 projektowanej ustawy stanowi, że miejscami, w których można będzie zostawić zużyte baterie i akumulatory przenośne będą mogły być również szkoły oraz inne placówki oświatowe, a także siedziby urzędów i instytucji, o ile takie placówki będą chciały uczestniczyć w systemie selektywnego zbierania odpadów niepowstających w tych placówkach.

Dodatkowym ułatwieniem dla takiej placówki oświatowej będzie brak konieczności uzyskiwania wszelkich decyzji administracyjnych, związanych ze zbieraniem tego typu odpadów, jak w przypadku przedsiębiorcy zajmującego się zbieraniem tego typu odpadów profesjonalnie (art. 53 projektu ustawy).

 źródło: Serwis Samorządowy PAP