reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Telefon z butelek


19 stycznia 2009

Na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas firma Motorola zaprezentowała telefon Moto W233 Renew. Do jego wykonania wykorzystane zostały materiały odzyskane w procesie recyklingu plastikowych butelek.

Moto W233 Renew to, wedle przedstawicieli Motoroli, pierwszy na świecie telefon tzw. "zeroemisyjny" - w czasie procesu produkcji urządzenia do atmosfery nie są emitowane gazy cieplarniane. Z uwagi na wykorzystanie materiałów z odzysku do wytworzenia telefonu potrzebne jest 20 procent mniej energii, niż w standardowym procesie.

Motorola będzie dystrybuować urządzenie w pudełkach o mniejszych gabarytach, wykonanych w całości z papieru odzyskanego w recyklingu, zaś dołączone do telefonu broszury będą drukowane tuszami na bazie olejów roślinnych.  W opakowaniu znajdzie się także koperta, w której będzie można za darmo odesłać stary telefon do producenta w celu recyklingu. Ekologiczne cacko ma trafić do amerykańskich salonów wiosną tego roku.

źródło: komunalny.pl